KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14244510
nr 1424 4510
Janos Lajos Tihanyi
(1892-1957), Ungern
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 60x72cm
János Lajos Tihanyi, ungersk bildkonstnär född 1892, död 1957.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 19:13:26
300 kr
700 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
Janos Lajos Tihanyi
Läs mer om Janos Lajos Tihanyi